Od kilku tygodni w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Gdańsku Marek Kamola poddawany jest intensywnemu leczeniu. Mamy nadzieję, że szybko wróci do normalnego życia, ponieważ ma mnóstwo planów. Chce zwiedzać świat i aktywnie uczestniczyć w życiu swoich wnucząt. Trzymamy kciuki za niego i życzymy, aby wygrał to starcie!
Być może jedyną szansą na jego powrót do zdrowia będzie przeszczepienie szpiku lub komórek macierzystych od Dawcy niespokrewnionego.
To dobry moment, aby przypomnieć, jak ważne są inicjatywy mające na celu zwiększanie bazy Dawców szpiku oraz akcje oddawania krwi. Cały proces trwa tylko chwilę, dosłownie niewielkim wysiłkiem możemy uratować komuś życie.
Co to jest baza DKMS?
Baza Dawców szpiku DKMS prowadzona jest przez międzynarodową organizację non-profit Fundację DKMS. Organizacja ta zajmuje się walką z nowotworami krwi i innymi chorobami układu krwiotwórczego. Ich misją jest znalezienie Dawcy dla każdego Pacjenta na świecie potrzebującego przeszczepienia komórek macierzystych szpiku. Fundacja DKMS działa w Polsce od 2008 roku, od momentu powstania w Polsce zarejestrowała ponad 1 800 000 potencjalnych Dawców. Więcej na temat findacji przeczytacie na stronie: www.dkms.pl
Kto może zostać Dawcą?
Dawcą może zostać każdy ogólnie zdrowy człowiek pomiędzy 18 a 55 rokiem życia i nieposiadający znacznej nadwagi. Wystarczy się zarejestrować i być świadomym swojego zobowiązania.
W jaki sposób zgłosić się do bazy dawców?
- za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie www.dkms.pl/zarejestruj-sie-teraz
- można przyjść także osobiście w piątek 22.07.2022 r. w godz. 08:00-14:00 do siedziby LPP przy ul. Tczewskiej w Pruszczu Gdańskim i zgłosić się do Ambulansu, który dostępny będzie obok recepcji w budynku A. Tego dnia oprócz poboru wymazów do bazy Dawców będzie można oddać krew. Organizatorem akcji jest Fundacja LPP, Fundacja DKMS oraz Regionalne Centrum Krwiodawstwa w Gdańsku.
Urząd Miejski w Pruszczu Gdańskim
Napisz komentarz
Komentarze