niedziela, 24 listopada 2024 13:24
Reklama

Jakiej pomocy Polacy powinni udzielić Ukrainie? [SONDAŻ]

„Pewnego przyjaciela poznasz w niepewnym momencie”. Udowodnili to Polacy, którzy po wybuchu wojny w Ukrainie od razu ruszyli z pomocą na wielką skalę. Ponad połowa z nas przyznaje, że czynnie wspiera różnego rodzaju akcje. Aż jedna czwarta uważa, że uchodźców należy przyjąć pod swój dach.
Jakiej pomocy Polacy powinni udzielić Ukrainie? [SONDAŻ]

Autor: iStock

Wielu Polaków poświęca swój czas i oszczędności, żeby pomagać atakowanym przez Rosjan Ukraińcom. Wojska rosyjskie od dwóch tygodni bombardują ich kraj. Już od pierwszego dnia tych tragicznych zdarzeń w Polsce rozpoczęły się zbiórki produktów niezbędnych do życia ludziom uciekającym przed śmiercią we własnym kraju. Wielu z nas udostępniło im miejsce w swoich domach. Codziennie polscy kierowcy załadowują swoje tiry rzeczami przeznaczonymi dla tych, którzy zdecydowali się zostać w Ukrainie i walczyć o jej niepodległość. Jako ludzie sprostaliśmy zatem temu wyzwaniu i wciąż chcemy wspierać Ukraińców.

Potwierdza to sondaż przeprowadzony na zlecenie RMF FM i "Dziennika Gazety Prawnej" przez United Surveys. Ponad 62 proc. respondentów ocenia, że w mniejszym lub większym stopniu zaangażowało się w jakąś formę pomocy poszkodowanym przez wojnę. 37,7 proc. nie uczestniczy w tego typu akcjach. Pozostali (0,1 proc.) ankietowani to osoby niezdecydowane w tej kwestii. 

W drugim sondażu zapytano Polaków, jaka forma pomocy jest w obecnej sytuacji najbardziej wskazana. Największa liczba ankietowanych uznała, że potrzebna jest przede wszystkim pomoc humanitarna (85,9 proc.). Co ciekawe, na drugim miejscu znalazło się przyjęcie uchodźców. Tę możliwość wskazało aż 74,9 proc. badanych. 62,6 proc. uczestników sondażu popiera dostawy broni i amunicji, a 46,2 proc. czołgów i samolotów. Aż 42,8 proc. pytanych wskazuje na to, że potrzebna jest również pomoc finansowa. Pozostałe odpowiedzi to dopuszczenie polskich obywateli do udziału w walkach (27,6 proc.), wysłanie polskiego wojska na pomoc Ukrainie (10,9 proc.), „nie wiem/trudno powiedzieć” (2,5 proc.).


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Komentarze
Autor komentarza: MaciejTreść komentarza: Ewidentnie podpalenia. To już któryś przypadek w tej okolicy...Data dodania komentarza: 2.08.2022, 10:44Źródło komentarza: W Pruszczu Gdańskim spłonęły przyczepy campingowe [zdjęcia]Autor komentarza: MTreść komentarza: Proszę o nagłaśnianie, przypomianie że maluch na rowerku, hulajnodze nie może jechać 20 metrów przed mamą z wózkiem rozmawiającą przez telefon. Dzieci do 10 roku życia także nie mogą bez opieki poruszać się po ciągach komunikacyjnych.Data dodania komentarza: 8.07.2022, 09:48Źródło komentarza: Co najczęściej zgłaszają mieszkańcy Pruszcza?Autor komentarza: Maciej.Treść komentarza: Cóż za piękna nowomowa. Bełkotliwy komunikat z którego trudno jest coś zrozumieć. Czy Pruszcz lub Trójmiasto ma jakiś szczególny problem z jakością powietrza? Nie. Ale takie hasła zawsze fajnie brzmią. Czyste powietrze.. a w praktyce kolejne obostrzenia, pewnie niedługo zabronią palić w kominku, jeździć dieslem i wprowadza strefę płatnego parkowania itp. Czyste powietrze - tak. Ideologiczny terror intelektualny - nie.Data dodania komentarza: 23.04.2022, 10:28Źródło komentarza: Pruszcz Gdański będzie miał lepsze powietrze?Autor komentarza: KarolTreść komentarza: Brawo! Pomyślności w pracy i bezpiecznych akcji.Data dodania komentarza: 22.03.2022, 12:48Źródło komentarza: Ślubowanie nowo przyjętych do służby funkcjonariuszyAutor komentarza: OlaTreść komentarza: Biedactwa. Dobrze, że są ludzie, którzy chcą i mogą im pomóc.Data dodania komentarza: 9.03.2022, 12:41Źródło komentarza: Ukraińskie zwierzęta też potrzebują pomocyAutor komentarza: czarnaTreść komentarza: O! Bym zapomniała!Data dodania komentarza: 16.02.2022, 11:54Źródło komentarza: 1 marca rusza rekrutacja do publicznych przedszkoli w Pruszczu Gdańskim
Reklama