niedziela, 24 listopada 2024 10:08
Reklama

„Unia. To się opłaca” – Odkryj, jak Polityka Spójności zmienia Polskę

Zapraszamy do oglądania audycji „Unia. To się opłaca”, która odkrywa przed widzami, jak Polityka Spójności Unii Europejskiej wspiera rozwój Polski i innych krajów członkowskich. W cyklu 20 odcinków zobaczymy, jak unijne fundusze wpływają na codzienne życie, finansując kluczowe inwestycje w infrastrukturę, edukację, zdrowie i ochronę środowiska. Pierwszy odcinek poświęcony jest funduszom spójności na lata 2021-2027, z budżetem wynoszącym aż 392 miliardy euro. Dzięki tym środkom Unia stara się wyrównać różnice między regionami, wspierając zrównoważony rozwój, innowacje oraz transformację cyfrową.
„Unia. To się opłaca” – Odkryj, jak Polityka Spójności zmienia Polskę

W programie usłyszymy wypowiedzi ekspertów i przedstawicieli instytucji unijnych, którzy podkreślają, jak ważna jest rola funduszy europejskich w rozwoju lokalnych społeczności. Jan Szyszko, wiceminister Funduszy i Polityki Regionalnej, zaznacza, że „Polityka Spójności w Polsce to historia sukcesu gospodarczego, który przez ostatnie 20 lat umożliwił dynamiczny rozwój kraju, jednocześnie zmniejszając różnice między regionami”

Przykładem inwestycji, która powstała dzięki Funduszom Spójności w Polsce jest modernizacja infrastruktury nad jeziorem Ukiel w Olsztynie w województwie warmińsko-mazurskim. W naszej audycji będą mogli Państwo zobaczyć to nowoczesne centrum rekreacyjno-sportowe, dostępne przez cały rok. A to tylko jeden z tysięcy projektów wspieranych przez Politykę Spójności, która dotyka różnych dziedzin życia – od transportu, przez kulturę, po ochronę zdrowia. 

Program „Unia to się opłaca” to doskonała okazja, aby zrozumieć, jak działa Polityka Spójności, i zobaczyć, jak realnie wpływa ona na nasze życie. Dzięki unijnym inwestycjom Polska zyskała nowoczesne drogi, centra zdrowia, szkoły i miejsca pracy. To wszystko pokazuje, że Unia Europejska jest nie tylko odległym projektem politycznym, ale czymś, co bezpośrednio wpływa na jakość naszego życia. 

Dołącz do nas, aby odkryć, jak fundusze unijne kształtują naszą rzeczywistość i otwierają nowe możliwości!

 

 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Komentarze
Autor komentarza: MaciejTreść komentarza: Ewidentnie podpalenia. To już któryś przypadek w tej okolicy...Data dodania komentarza: 2.08.2022, 10:44Źródło komentarza: W Pruszczu Gdańskim spłonęły przyczepy campingowe [zdjęcia]Autor komentarza: MTreść komentarza: Proszę o nagłaśnianie, przypomianie że maluch na rowerku, hulajnodze nie może jechać 20 metrów przed mamą z wózkiem rozmawiającą przez telefon. Dzieci do 10 roku życia także nie mogą bez opieki poruszać się po ciągach komunikacyjnych.Data dodania komentarza: 8.07.2022, 09:48Źródło komentarza: Co najczęściej zgłaszają mieszkańcy Pruszcza?Autor komentarza: Maciej.Treść komentarza: Cóż za piękna nowomowa. Bełkotliwy komunikat z którego trudno jest coś zrozumieć. Czy Pruszcz lub Trójmiasto ma jakiś szczególny problem z jakością powietrza? Nie. Ale takie hasła zawsze fajnie brzmią. Czyste powietrze.. a w praktyce kolejne obostrzenia, pewnie niedługo zabronią palić w kominku, jeździć dieslem i wprowadza strefę płatnego parkowania itp. Czyste powietrze - tak. Ideologiczny terror intelektualny - nie.Data dodania komentarza: 23.04.2022, 10:28Źródło komentarza: Pruszcz Gdański będzie miał lepsze powietrze?Autor komentarza: KarolTreść komentarza: Brawo! Pomyślności w pracy i bezpiecznych akcji.Data dodania komentarza: 22.03.2022, 12:48Źródło komentarza: Ślubowanie nowo przyjętych do służby funkcjonariuszyAutor komentarza: OlaTreść komentarza: Biedactwa. Dobrze, że są ludzie, którzy chcą i mogą im pomóc.Data dodania komentarza: 9.03.2022, 12:41Źródło komentarza: Ukraińskie zwierzęta też potrzebują pomocyAutor komentarza: czarnaTreść komentarza: O! Bym zapomniała!Data dodania komentarza: 16.02.2022, 11:54Źródło komentarza: 1 marca rusza rekrutacja do publicznych przedszkoli w Pruszczu Gdańskim
Reklama