piątek, 4 kwietnia 2025 23:00
Reklama

Dermokosmetyki, które warto wypróbować na łojotok skóry głowy

Łojotok skóry głowy nie tylko sprawia, że fryzura wygląda nieestetycznie. Gdy łój zalega na skórze głowy przewlekle, może doprowadzić do utraty włosów. Łojotok często bywa związany z łojotokowym zapaleniem skóry – przewlekłym schorzeniem dermatologicznym, u którego podłoża leży właśnie nadmierna aktywność gruczołów łojowych. Jak sobie z tym poradzić – czy wystarczy sięgnąć po szampon na łojotokowe zapalenie skóry? Czytaj dalej, a poznasz dermokosmetyki, które warto wypróbować na łojotok skóry głowy.
  • 09.02.2025 07:00
  • Autor: Verdelove
Dermokosmetyki, które warto wypróbować na łojotok skóry głowy

Co warto wiedzieć o łojotokowym zapaleniu skóry?

Jak już wspomnieliśmy na wstępie, łojotokowe zapalenie skóry to choroba, której nie da się całkowicie wyleczyć. W jej przebiegu występują na przemian okresy nawrotów i remisji objawów. Oprócz nadmiernej pracy gruczołów łojowych, rolę w rozwoju łojotokowego zapalenia skóry odgrywają także grzyby Malassezia, które nadmiernie kolonizują skórę, wywołując stan zapalny.

Kto najczęściej choruje na łojotokowe zapalenie skóry? Osoby z obniżoną odpornością, z zaburzeniami hormonalnymi oraz różnymi chorobami przewlekłymi. Ryzyko zapadnięcia na tę dolegliwość zwiększają też takie czynniki, jak przewlekły stres, przemęczenie organizmu, niezdrowa dieta, niewłaściwa pielęgnacja czy zanieczyszczenia środowiska.

Oprócz łojotoku, w łojotokowym zapaleniu skóry obserwuje się następujące objawy:

  • nadmierne złuszczanie naskórka,
  • tworzenie tłustych żółtych/białych łusek, przyklejonych do skóry głowy,
  • zaczerwienienia,
  • świąd,
  • przeczosy, strupy i nadżerki,
  • wypadanie włosów.
Dermokosmetyki Seborh
Igor Michajłowski, specjalista dermatolog Gdańsk

Niepokojące zmiany na skórze powinny skłonić nas do wizyty u lekarza. Jeśli dermatolog rozpozna łojotokowe zapalenie skóry, przepisze nam odpowiednie leki. Najczęściej wystarczy leczenie miejscowe szamponami przeciwgrzybiczymi i kremami przeciwzapalnymi, ale czasami konieczne jest leczenie doustne za pomocą środków przeciwgrzybiczych. Chorzy powinni też przyłożyć dużą wagę do pielęgnacji skóry głowy. Nie zapominajmy, że łojotokowe zapalenie skóry to problem przewlekły, w związku z czym duży wpływ na jego przebieg mają nasze codzienne nawyki - mówi dr n. med. Igor Michajłowski, dermatolog-wenerolog z Clinica Dermatologica

Łojotok skóry głowy? Wypróbuj dermokosmetyki Seborh!

Na łojotok skóry głowy warto wypróbować Seborh – specjalistyczne produkty, dedykowane łojotokowemu zapaleniu skóry. Są to dermokosmetyki normalizujące skórę głowy, które pomagają uwolnić się od swędzenia, zaczerwienienia i nieestetycznych łusek. Odczuwalnie zmniejszają symptomy ŁZS, co potwierdzają badania aplikacyjne. A dzięki łagodnym składom nie podrażniają, nie alergizują ani nie przesuszają skóry.

Seborh to kosmetyki na łojotokowe zapalenie skóry głowy
Kup Seborh w Drogerii Olmed – kliknij
  • Szampon Seborh skutecznie oczyszcza skórę głowy i wpływa korzystnie na jej mikrobiom. Usuwa nadmiar sebum i pomaga regulować aktywność gruczołów łojowych. Ma także działanie nawilżające. Zawiera: pirokton olaminy, witaminę E, pantenol.
  • Emulsja Seborh to szybka ulga dla swędzącej i napiętej skóry głowy. Dzięki działaniu nawilżającemu, zmiękcza naskórek i zapobiega tworzeniu się łuski. Regeneruje skalp i pozwala utrzymać mikroflorę skóry pod kontrolą. Składniki aktywne emulsji to: olej z czarnuszki, mocznik, pirokton olaminy, siarka.
  • Płyn Seborh ma łagodne działanie złuszczające. Delikatnie oczyszcza skórę z łusek, łoju i martwego naskórka. Dotlenia przy tym skórę głowy, wycisza stany zapalne i dba o nawilżenie. Zawiera: kwas glikolowy, argininę, ekstrakt z wąkroty azjatyckiej, alantoinę.

Opinie o Seborh:

 

Jak stosować zestaw?

Szampon SeborhNa zwilżone ciepłą wodą włosy nanieść i delikatnie wmasować szampon, aż do uzyskania piany. Pianę pozostawić na około 5 minut, a następnie dokładnie spłukać wodą. Czynność powtórzyć.

Emulsja SeborhPrzy pomocy pompki równomiernie nanieść emulsję na suchą skórę głowy i pozostawić do wyschnięcia. Należy stosować co drugi dzień na noc.

Płyn SeborhPrzy pomocy pompki równomiernie nanieść płyn na suchą skórę głowy i pozostawić do wyschnięcia. Należy stosować co drugi dzień na noc.

 

Pielęgnacja, która pomaga uporać się z łojotokiem

Jak pozbyć się łojotoku? Kluczem do sukcesu jest przemyślana pielęgnacja. Nie popełniajmy powszechnego błędu, jakim jest nadmierne usuwanie warstwy lipidowej skóry. Zbyt radykalne oczyszczanie i agresywne złuszczanie, spowoduje jedynie eskalację problemu. To, co paradoksalnie może pomóc, to zapewnianie skórze odpowiedniego nawilżenia – ale nie za silnego, by jej nie obciążyć. Sprawdza się też łagodne traktowanie skóry przez wybieranie delikatnie działających produktów i unikanie tych drażniących. Oprócz tego warto wybierać kosmetyki ze składnikami, które dbają o zdrowy mikrobiom skóry – a szczególnie pożądane są te, które zwalczają drożdżaki Malassezia.

Czytaj więcej: https://www.drogeriaolmed.pl/blog/artykul/lojotokowe-zapalenie-skory-jak-sobie-z-nim-radzic,1605006757.html

Podsumowanie

Przy łojotokowym zapaleniu skóry nie warto tracić czasu na testowanie kolejnych szamponów. Od razu sięgnijmy po specjalistyczny zestaw, opracowany z myślą o tej dolegliwości. Oprócz szamponu, powinien się w nim znaleźć płyn złuszczający i kosmetyk nawilżający, np. w postaci emulsji. Tylko dzięki kompleksowemu podejściu możemy w końcu uzyskać poprawę kondycji skóry z łojotokiem. Zgłośmy się też do dermatologa, aby właściwie leczyć łojotokowe zapalenie skóry, gdyż ta choroba może powodować wypadanie włosów.

Materiał partnera


Reklama
Komentarze
Autor komentarza: MaciejTreść komentarza: Ewidentnie podpalenia. To już któryś przypadek w tej okolicy...Data dodania komentarza: 2.08.2022, 10:44Źródło komentarza: W Pruszczu Gdańskim spłonęły przyczepy campingowe [zdjęcia]Autor komentarza: MTreść komentarza: Proszę o nagłaśnianie, przypomianie że maluch na rowerku, hulajnodze nie może jechać 20 metrów przed mamą z wózkiem rozmawiającą przez telefon. Dzieci do 10 roku życia także nie mogą bez opieki poruszać się po ciągach komunikacyjnych.Data dodania komentarza: 8.07.2022, 09:48Źródło komentarza: Co najczęściej zgłaszają mieszkańcy Pruszcza?Autor komentarza: Maciej.Treść komentarza: Cóż za piękna nowomowa. Bełkotliwy komunikat z którego trudno jest coś zrozumieć. Czy Pruszcz lub Trójmiasto ma jakiś szczególny problem z jakością powietrza? Nie. Ale takie hasła zawsze fajnie brzmią. Czyste powietrze.. a w praktyce kolejne obostrzenia, pewnie niedługo zabronią palić w kominku, jeździć dieslem i wprowadza strefę płatnego parkowania itp. Czyste powietrze - tak. Ideologiczny terror intelektualny - nie.Data dodania komentarza: 23.04.2022, 10:28Źródło komentarza: Pruszcz Gdański będzie miał lepsze powietrze?Autor komentarza: KarolTreść komentarza: Brawo! Pomyślności w pracy i bezpiecznych akcji.Data dodania komentarza: 22.03.2022, 12:48Źródło komentarza: Ślubowanie nowo przyjętych do służby funkcjonariuszyAutor komentarza: OlaTreść komentarza: Biedactwa. Dobrze, że są ludzie, którzy chcą i mogą im pomóc.Data dodania komentarza: 9.03.2022, 12:41Źródło komentarza: Ukraińskie zwierzęta też potrzebują pomocyAutor komentarza: czarnaTreść komentarza: O! Bym zapomniała!Data dodania komentarza: 16.02.2022, 11:54Źródło komentarza: 1 marca rusza rekrutacja do publicznych przedszkoli w Pruszczu Gdańskim
Reklama