Sklepy wielkopowierzchniowe szukają kolejnych luk w prawie. Z kolei przeciwnicy handlu w niedziele chcą zaostrzenia przepisów.
Czekają nas zmiany w Kodeksie pracy. Ważne i poważne. Ich cel jest jasny: wprowadzenie w życie zasady „work-life balance”, czyli równowagi między pracą a życiem prywatnym.
Przeciętna płaca w sektorze przedsiębiorstw wyniosła w czerwcu ponad 6500 zł brutto. To wzrost o 13 proc., czyli niższy niż inflacja, która wynosi 15,5 proc.
Przedsiębiorstwa wodociągów i kanalizacji chcą podnieść opłaty za wodę i ścieki. Powód jest znany: bardzo wysoka inflacja i rosnące opłaty za gaz i prąd. Wody Polskie mówią: NIE.
Co się stanie, kiedy ceny produktów spożywczych niebezpiecznie poszybują? Zainteresowanie nimi wzrośnie wśród złodziei. A na ich celowniku może znaleźć się np. masło.
Po wakacjach wielu Polaków będzie musiało wydać więcej niż dotychczas. Inflacja dotarła do szkolnych stołówek i winduje ceny obiadów.
Pandemia przyspieszyła proces cyfryzacji spraw urzędowych. Dlatego rząd chce całkowicie zrezygnować z papierowych wniosków dla przyszłych przedsiębiorców.
To banki są zobowiązane do należytego zabezpieczania pieniędzy swoich klientów – uznał prezes UOKiK. I nałożył kary na 5 z nich. Za to, że nie dopełniły tego obowiązku.
Zaledwie jedna czwarta Polaków chciałaby krótszego tygodnia pracy. I to tylko pod warunkiem zachowania takiego samego wynagrodzenia. A najchętniej niczego byśmy nie zmieniali.
Polscy przedsiębiorcy drżą o przyszłość. Przez rosnące ceny prądu mogą nie przetrwać. A to, że podwyżki stawek będą, jest pewne.